Wyspa Achill (Keel, Dugort)

Niedawno zaczęłam prowadzić Blog, jednak jest tyle pięknych miejsc w których już byliśmy i którymi chcę się z Wami podzielić. Dlatego też nie będę tylko pisać na bieżąco ale od czasu do czasu będę sięgać do miejsc/zdjęć z przeszłości.

Wyspa Achill to największa wyspa w Irlandii z niesamowicie malowniczymi plażami i i groźnie wyglądającymi urwiskami klifów. Ze stałym lądem łączy ją most. Wyspa jest zamieszkana, ma kilka wioseczek ale przed wyjazdem na wyspę należy zaopatrzyć się w gotówkę gdyż na wsypie w restauracjach nie można płacić kartą i jest tylko jeden bankomat i o ile dobrze pamiętam jest on w sklepie (jak to zwykle bywa w Irlandii) tak więc można mieć problem z płatnością. Czas tu płynie rzeczywiście inaczej – gdy rano poszłam do sklepu okazało się że jest jeszcze zamknięty. Mimo tego utworzyła się niezła grupka tubylców czekająca na otwarcie. Widząc to, zrezygnowana postanowiłam odejść, ale wtedy  podniósł się wesoły gwar zachęcający mnie do dołączenia do grupy i wspólnego czekania na przybycie sprzedawcy.

Na wsypie tej była również dość spora grupę surferów. Mieliśmy niesamowite szczęście jeśli chodzi o pogodę – było bardzo słonecznie i ciepło bez kropli deszczu. (moi Rodzice przyjechali do nas i przywieźli super pogodę z Polski). Oto jakie widoki podziwialiśmy.

Moze Cie tez zainteresowac
Opuszczona wioska.. Wzgórze Tara Horn head

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.