Lough Tay – Jezioro Guinnessa

Jezioro Tay (Lough Tay) to małe, uroczo położone jezioro w górach Wicklow. Jezioro można podziwiać z okolicznych gór, ale nie można podejść do niego od lini brzegowej gdyż leży ono na terenie prywatnym. Jezioro jest również zwane jeziorem Guinnessa gdyż należy do rodziny Guinness oraz z jeszcze innego powodu… W zalezności od pory roku i dnia woda w jeziorze przybiera kolor brązowawy. Przy brzegu jest biały piasek, specjalnie przywieziony tam przez właścicieli. Dzięki tej grze kolorów, jezioro widziane z góry przypomina ogromny kufel piwa Guinness z ładną białą pianką. Do jeziora prowadzi wąska ale pełna malowniczych widoków droga R759.

Moze Cie tez zainteresowac
Achill Island Sugar Loaf Skerries

14 thoughts on “Lough Tay – Jezioro Guinnessa

     • Na stałe nie ale tak żeby pomieszkać 2 tygodnie i skoczyć do następnego miejsca (typu Howth, Castleknock, Dollymount czy miłe domki opodal Stolorgan), to chętnie 🙂
      Gdybyś mogła mieszkać gdzie Ci się podoba w Dublinie, ale już tak pod kątem “na stałe”, w którym miejscu mogłabyś poczuć się naprawdę szczęśliwa? (sky is the limit)

     • odpowiadam bez zastanowienia bo dobrze wiem…w Sandymount (bo blisko centrum, piękna plaża, bardzo zielone, pełne pięknych rezydencji ale posh adres Dublin 4 nie ma nic do rzeczy 🙂 A skoro nie mogę w Sanydmount to mieszkam w moim numer 2 wymarzonym miejscu czyli Malahide. Mam to szczęście, że mieszkam tam gdzie naprawdę bardzo chcę i nie zamienię się. A tak poza tym to pytanie Twoje dość na czasie, bo chyba w malahide kupimy dom…czy “na bardzo stałe” czy mniej to czas pokaże..

     • Bardzo przyjemne miejsce, jedyny minus to płatna bramka w stronę Liffey. Z Malahide nie zapamiętałem nic prócz ekskluzywnych jachtów w porcie i ostrzeżeń o silnych prądach w zatoce ale wierzę że jest tam uroczo 🙂

     • o to ciekawe “spotkać” kogoś kto wie coś więcej o Enyi niż zwykły zjadacz chleba. Dasz się namówić i opowiesz coś więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.