Roque Nublo, Gran Canaria

 

Roque Nublo to najbardziej charkterystyczna skała Gran Canarii i jej geologiczny symbol. Nazwa Nublo oznacza zachmurzona lub zamglona. Sama skała położona na mniej więcej 1,813 metrów wysokości mierzy około 80 metrów. Miejsce jest sławne, gdyż w dawnych czasach było ono święte i czczono tam królów i starszyznę ludu Guanches (pochodzącego z Teneryfy ludu o ciemniejszej karnacji, niebieskich oczach i blond włosach).

Do samej skały z parkingu przy głównej trasie idzie się około 30-45 minut. Podobno. Nie poszliśmy, gdyż upał był nie do wytrzymania, a ścieżka wiodła przez niezacienioną skałę w żarzącym słońcu i wiedzieliśmy, że wędrówka tam i z powrotem plus pobyt przy skale jest zbyt ryzykowny w taką pogodę. Szkoda, ale nie było za bardzo wyjścia. Nie zamieszczę więc zdjęć samej skały, ale odsyłam do wikipedii. Pozostałe zdjęcia to zdjęcia z drogi prowadzącej do podnóża skały.

Za to przy parkingu miejscowi sprzedawli lokalne specjały. Daliśmy się namówić na kupno miodu z roztartymi migdałami, coś bardzo pysznego. Niestety nie wiem jak się ten specjał nazywa a słoiczka dawno już nie ma..

Moze Cie tez zainteresowac
Puerto de Mogan Bective Abbey Cork

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *