Roque Nublo, Gran Canaria

 

Roque Nublo to najbardziej charkterystyczna skała Gran Canarii i jej geologiczny symbol. Nazwa Nublo oznacza zachmurzona lub zamglona. Sama skała położona na mniej więcej 1,813 metrów wysokości mierzy około 80 metrów. Miejsce jest sławne, gdyż w dawnych czasach było ono święte i czczono tam królów i starszyznę ludu Guanches (pochodzącego z Teneryfy ludu o ciemniejszej karnacji, niebieskich oczach i blond włosach).

Do samej skały z parkingu przy głównej trasie idzie się około 30-45 minut. Podobno. Nie poszliśmy, gdyż upał był nie do wytrzymania, a ścieżka wiodła przez niezacienioną skałę w żarzącym słońcu i wiedzieliśmy, że wędrówka tam i z powrotem plus pobyt przy skale jest zbyt ryzykowny w taką pogodę. Szkoda, ale nie było za bardzo wyjścia. Nie zamieszczę więc zdjęć samej skały, ale odsyłam do wikipedii. Pozostałe zdjęcia to zdjęcia z drogi prowadzącej do podnóża skały.

Za to przy parkingu miejscowi sprzedawli lokalne specjały. Daliśmy się namówić na kupno miodu z roztartymi migdałami, coś bardzo pysznego. Niestety nie wiem jak się ten specjał nazywa a słoiczka dawno już nie ma..

Moze Cie tez zainteresowac
Puerto de Mogan Bective Abbey Cork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.