Dingle Town

 

Dingle to nazwa miasta i półwyspu w hrabstwie Kerry w południowo-zachodniej Irlandii. Samo miasteczko słynie z radości życia i swego czasu zyskało reputację ośrodka hippisowskiego. Uliczki są wąskie i urocze a domy bardzo kolorowe, jest sporo sklepików z wysiorkami, magicznymi krystzałami itp. Dingle swego czasu była przede wszystkim miejscowością rybacką z dość dużym portem. Dziś miejscowość jak i cały półwysep żyją przede wszystkim z turystyki. W sierpniu w Dingle odbywają się wyścigi konne które przyciągają tłumy. Jest dużo klubów jachtowych oraz odbywają się pokazy i regaty żeglarskie. Dingle ma swoją legendarną już maskotkę – delfina Fudge o czym pisał już McCarthy a po porcie wciąż kursują łodzie turystyczne w poszukiwaniu tegoż delfina.

W miasteczku jest sporo dobrych i przytulnych restauracji oraz pubów – sprzyjają atmosferze zabawy. Są trzy nietypowe puby w Dingle (a może i więcej). Pierwszy z nich to Foxy John’s. W jednej części można napić się piwa a w drugiej naprawić rower lub kupić jakąś „żelazną” część. Wszystko dlatego że Foxy John’s to pub, hardware and bicycle shop w jednym. O pubie tym pierwszy raz się dowiedziałam z książki McCarthy’s Bar. Książka napisana dobry czas temu i nie sądziłam, że ten pub może jeszcze istnieć a jednak… czas się zatrzymał – szczególnie patrząc na żelazną część pubu 🙂

Kolejny niezwykły pub to Dick’s Mack. W jednym pomieszczeniu na lewo jest szewc a na prawo pub. Na bramie pubu jest wypisana cenna wskazówka ułatwiająca znalezienie pubu – „gdzie jest Dick’s Mack? Naprzeciw kościoła. A gdzie jest kościół? Naprzeciw Dick’s Macka.” Więcej zdjęć na ich oficjalnej stronie.

A ten trzeci to O’Currain – taki pub i sklep, w którym można kupić wszystko łącznie z pierzynami.

Tradycyjną irlandzką muzykę na żywo można usłyszeć w pubie Murphy’s oraz w pubie Small Bridge. Jeśli chodzi o jedzenie to zdecydowanie polecam Goat’s Street Cafe knajpka z niebiańskim jedzeniem, które było miłym zaskoczeniem gdyż samo miejsce wygląda dość przaśnie. Do tego miła, czeska obsługa (ogólnie zauważyliśmy, że bardzo dużo Czechów mieszka i pracuje w Dingle). Jak już tak polecam różne miejsca to polecę jeszcze B&B w którym się zatrzymaliśmy. Właściciele, Michael i Barbara, są niezwykle pomocni, wyposażą, każdego w własnoręcznie przygotowane mapy Dingle (miasta i półwyspu) i opowiedzą co warto zwiedzić. ponadto, na mapach tych zaznaczają polecane restauracje (i zadzwonią zarezerwować stolik w restauracji którą wybierzecie) i puby, darmowe parkingi czy drogi jednokierunkowe 🙂 Poniżej widok z okna z naszego pokoju.

View Larger Map

Moze Cie tez zainteresowac
Sugar Loaf Puerto de Mogan Downhill

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.