Pub Johnnie Fox’s

Pub Johnnie Fox’s to najwyżej położony pub w Irlandii  ale również jeden z najstarszych pubów. Kiedyś było to gospodarstwo rolne i do dziś wokół pubu stoją stare maszyny rolnicze a część pomieszczeń pubu ma nazwy rodem z rolniczej zagrody, np. część jadalna nazywa się „pig house”. Pub połózony jest w miejscowości Glencullen, oddalonej mniej więcj 20 minut jazdy od Dublina. Menu kulinarne pubu to przede wszystkim ryby. Ponadto w pubie można posłuchać muzyki na żywo bądź też obejrzeć irlandzkie tańce – ale na to trzeba już wykupić miejsce.

Pub jest bardzo popularny i zawsze tętni życiem i dlatego też na stolik w weekend trzeba przeciętnie czekać około godziny. Czekanie można sobie umilić wypiciem winka, piwa itp. przy barze bądź na dworze. Nie można się zrażać tym, że puste stoliki są zarezerwowane. Te karteczki na części  stolików są po to aby „odstraszyć” osoby, które nie zamawiają jedzenia. Najlepiej jest podejść do kelnera i powiedzieć dla ilu osób chce się stolik i czasem od razu nas sadzają przy stoliku z karteczką „reserved”.

Jedzenie jest dobre, piwo jak piwo ale to co tak naprawdę przyciąga do pubu to jego wystrój i atmosfera. W Polsce mamy trochę pubów z tego typu wystrojem, w Irlandii to rzadkość. Pub składa się z kilku różnych pomieszczeń/pokoi co sprawia że jest trochę jak w labiryncie (szczególnie po kilku godzinach pobytu w pubie J). Nie będę opisywac wystroju – zdjęcia mówią same za siebie (zdjęcia nie są mojego autorstwa ale z Internetu w większości ze strony flicker yahoo).

Miejsce szczyci się odwiedzinami wielkich osobistości, różnych prezydentów, premierów, ambasadorów itp  a na ścianach wiszą zdjęcia z ich odwiedzin w tym m.in. Aleksandra Kwaśniewskiego. Pub chwali się również tym, że Daniel O’Connell (bojownik o wolność Irlandii – ten sam któremu poświęcona jest ulica i most oraz pomnik w Dublinie) był w nim swego czasu regularnym klientem. Jeśli, ktoś przyjeżdza do nas czy naszych znajomych w odwiedziny, zazwyczaj zabierany jest na wieczór do tego pubu, szczególnie jeśli robi się rundkę po okolicy czyli miejsca takie jak Powerscourt, Glendalough, wodospad Enniskerry czy Jeziora Guinnessa.

Na ścianie pubu wisi kamień przepowiadający pogodę: 🙂

Warunki Prognoza pogody
Kamien jest mokry pada
Kamień jest suchy Nie pada
Cień na ziemi Slonecznie
Białe na czubku kamienia Pada śnieg
Nie widać kamienia Mgliście
Poruszający się kamień Wietrzenie
Kamień podskakuje Trzęsienie ziemi
Kamień zniknął Tornado

View Larger Map

Moze Cie tez zainteresowac
Leprechuan Hurling What if

8 thoughts on “Pub Johnnie Fox’s

    • godzin kilka można by tam spędzić próbując dojrzeć każdy bibelot. Przedwczoraj np byłam tam ponownie i odkryłam, że jeden stół przerobiony został z łóżka (ma odpowiednią tabliczkę z historią tegoż łóżka) a wcześniej tego nie wiedziałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.