Ogród św. Fiakriusza w Kildare

Najmłodszą częścią Irish National Stud jest Ogród św. Fiakriusza (Saint Fiachra’s Garden) – patrona ogrodników. Ogród został otwary w roku 1999 przez prezydent Mary McAleese.  zamysłem projektantów ogrodu było oddanie duchowości świętego i jego miłości do pracy w ogrodzie i w polu.

Przy sztucznym stawie – centralnym miejscu ogrodu znajdują się małe kamienne kopouły. To kopie chat pustelników (św. Fiakriusz założył pustelnię we Francji). Przy pustelniach znajuduje się rzeźba świetego – uduchowiony pustelnik z nasionami w ręku.

W Leśnej Aleji (Woodland Walk) każde drzewo ma nietypowy kształt – skutek rywalizacji drzew o wodę i światło. Jest tu również zatopiony las dębowy z sprowadzonych z torfowisk dębów. Odczuwa się pewną nienaturalność miejsca mimo to odwiedziny i przechadzka ogrodem pozwala na chwilę znaleźć się w innym świecie, z dala od stadniny koni.

Moze Cie tez zainteresowac
Johnnie Fox’s Pub Sugar Loaf Merrion Square

0 thoughts on “Ogród św. Fiakriusza w Kildare

    • Ładne miejsce i ciekawy blog. Gratuluję autorce i wpisuje do mojego blogrolla. Miło też tu spotkać znajomych z netu, Piotrze. Szkoda, że z tak wielu emigranów tak mało chce pisać o Irlandii 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.