Rowallane Gardens, Irlandia Północna

Mieszkańcy Belfastu nie mogą narzekać na brak ciekawych miejsc w pobliżu ich stolicy. Około półtorej godziny drogi od miasta znajdują się atrakcje hrabstw Antrim i Londonderry (Grobla Olbrzyma, wisząca kładka, Zamek Dunluce, Pałac Downhill) Bliżej bo około pół godziny drogi znajdują się dwa przepiękne ogrody:  Mount Stewart oraz Rowallane Gardens. Ten ostatni rozciąga się na obszarze 20 hektarów i szczyci się tym, że powstał bez żadnych sztucznych ingerencji krajobrazowych. Jest to widoczne po dziś dzień. Jest kilka tras spacerowych przez ogród i jedna z nich prowadzi przez sąsiadująca łąką położoną na wzgórzu. Właściciel łąki wypasa na niej owce. Wdrapując się na szczyt tej łąki należy jednak uważnie patrzeć pod nogi – jest mnóstwo „śladów”, które po sobie zostawiły owce. 🙂  Widok ze szczytu łąki zrekompensuje jednak zmęczenie oraz ewentualnie…… innego rodzaju poświęcenie. 🙂 🙂

W okresie wiosny i lata dzięki różnym gatunków kwiatów ogród zachwyca gamą kolorów. Jesienią podobno wygląda równie pięknie dzięki barwnym liściom i krzewom. Wiosną można podziwiać przepięknie kwitnące, duże rododendrony i azalie. My byliśmy w ogrodzie gdy rośliny te zaczęły już przekwitać.

W Rowallane Gardens można miło spędzić niemalże cały dzień. Jeśli jednak chce się coś zjeść na miejscu trzeba być punktualnym. W ogrodzie jest tylko jeden mały punkt gastronomiczny gdzie proste lunchowe posiłki są wydawane tylko w ściśle lunchowych godzinach. Gdy my chcieliśmy coś zjeść około godziny czwartej musieliśmy się zadowolić jedynie sconem.

A tu mała wirtualna wizyta w ogrodzie.

Moze Cie tez zainteresowac
Nie jestem Polką.. Serial o Wielkim Głodzie Wizyta królowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.