Mulranny – czyli Wzgórze Paproci

Na nasze niedawne irlandzkie wakacje wybraliśmy hrabstwo Mayo (o czym już wspomniałam w kilku postach oraz jeszcze wspomnę pewnie kilka razy). Zatrzymaliśmy się w małej wioseczce Mulranny, która położona jest tuż przy wyspie Achill.

Jednak w samej wioseczce nie spędziliśmy dużo czasu. Domek, który wynajęliśmy był położony z dala od centrum wioski, wybraliśmy się na kilka krótkich spacerów w pobliżu domku z którego rozciągały się piękne widoki. Wybraliśmy Mulranny bardziej jako miejsce noclegowe / bazę wypadową.  Wybór okazał się świetny – przytulny domek, okolica cicha, wszelkie atrakcje Mayo w pobliżu a nawet nie tak daleko do Connemary.

Gdzieś kiedyś wyczytałam fajne porównanie, że zatoka Clew wygląda jakby ktoś/coś odgryzło od niej spory kęs i zostawił mnóstwo okruchów wokół. Wystarczy spojrzeć na mapę, żeby zobaczyć jak trafne jest to porównanie. A te okruchy to małe wysepki, których jest podobno około 365 – na każdy dzień roku! 🙂 Jeśli ktoś ma ochotę policzyć te wysepki to też właśnie powinien zatrzymać się w Mulranny. Ponieważ wioseczka położona jest na wzgórzu ,w pogodny dzień roztacza się z niej przepiękny widok na te miniaturowe wysepki. Jedna z wysepek (a może i więcej) jest nawet zamieszkała – pewne małżeństwo artystów tam mieszkających stara się żyć zgodnie z naturą i ekologicznie.

10 thoughts on “Mulranny – czyli Wzgórze Paproci

    • Tak letnio tylko wygląda na zdjęciach (jak to często w Irlandii gdy zaświeci słońce), przez większość czasu mieliśmy polary 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.