Misiowa klinika

Zdarza się czasem, że dowiaduję się o jakimś koncercie czy wystawie, na które bardzo chciałabym pójść, dopiero wtedy jak bilety są wyprzedane. Zawsze w takich przypadkach postanawiam, że będę na bieżąco sprawdzać odpowiednie strony internetowe, czytać uważnie newslettery itp. żeby następnym razem nie przeoczyć czegoś ciekawego. Ale jak się dowiaduję o niezwykłym miejscu wtedy gdy już go nie ma a wcześniej wielokrotnie przechodziłam koło niego nie wiedząc, ze istnieje,  to tak jakoś smutno się robi. Smutno, bo to kolejny dowód na to, że żyje się w biegu a na dodatek, że mimo że niby człowiek patrzy to i tak nie widzi. 🙂 . Mówię tak, bo kilka dni temu dowiedziałam się o likwidacji dublińskiego szpitala dla lalek i kliniki dla misi. 😉 czyli po prostu miejsca gdzie mniej lub bardziej wyściskane a przez to stratowane dziecięce przytulanki odzyskują dawny wygląd i świeżość. Wiele razy przechodziłam obok tego sklepu The Dollstore znajdującego się w niemalże sercu Dublina i widziałam witrynę z lalkami i domkami, ale nigdy nie przystanęłam, nie przyjrzałam się, nie zwróciłam uwagi na nazwę!  Okazuje się, że nad sklepem z lalkami znajduje się “szpital” dla dziecięcych przytulanek. Niestety po około 80 latach istnienia, właściciele postanowili zamknąć sklep i szpital z przyczyn bardzo prozaicznych czyli zbyt dużych kosztów utrzymania. Właściciele nie chcieli się jednak żegnać na zawsze i postanowili, że będą nadal prowadzić swój interes, tyle że tym razem przez internet.

Jest jednak happy end tej historii. Zamknięcie misowego szpitala, które nastąpiło na początku lutego odbiło się dość szerokim echem nie tylko w Dublinie ale i w całej Irlandii. Osoba kierująca the Powerscourt Town House Centre,  zaproponowała, aby placówka stała się nowym domem dla bezdomnych lal i misi. Budynek the Powerscourt Town House Centre jest budynkiem georgiańskiem, postanowiono więc że będzie idelanym miejscem na Muzeum Dzieciństwa, które stworzą właściciele misowego szpitala i sklepu.

2 thoughts on “Misiowa klinika

  1. Przede wszystkim gratuluję zmiany wyglądu bloga, bardzo gustownie :).
    W kwestii misiowej powiem szczerze: gdy przeczytałem, że sklep zamykają zrobiła mi się autentycznie smutno. Teraz natomiast mam permanentnego banana na twarzy. Misio z plastrem na czole-bezcenny 🙂

    • od czasu do czasu gdy templatka mi się znudzi zmieniam ją 😉 Cieszę się, że miś z plastrem, który wciąż ma gdzie się udać po poradę lekarską, przyczynił się przy okazji do Twojego dobrego humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.