50 osób i 1 pytanie – Galway

Projekt “Fifty people one question” powstał w roku 2008 w Nowym Orleanie. Jak sama nazwa projektu wskazuje, 50 osobom zadawane jest to samo pytanie. Pytania w różnych miastach są różne, ale łączy je jedno – są dość intymne.

Od momentu powstanie projektu, jedno pytanie zostało zadane 50 osobom w ponad 1000 miastach na świecie. Chętnych bliższego zapoznania się z powstałymi filmikami odsyłam na you tube.

Mnie najbardziej urzekł filmik który powstał prawie rok temu w Galway. Urzekł mnie z kilku powodów. Po pierwsze nie ujawniono od razu pytania, a jak już ujawniono…. nie zdradzam szczegółów ale odpowiedzi były w wielu przypadkach bardzo szczere i bardzo wzruszające. Pięknie również uchwycono rekcję osób na postawione pytanie.

Gdy kilka miesięcy temu zalinkowałam ten filmik na fejsbuku, mój znajomy Irlandczyk pochodzący z okolic Droghedy i mieszkający od kilku lat w Polsce, napisał do mnie, że zna jedną z tych osób z filmiku. To tylko taka dygresja, żeby przypomnieć jak małym krajem jest Irlandia a mimo tego ludzie nie wstydzą się mówić otwarcie o sprawach dość prywatnych.

Mimo, że filmik trwa ponad 10 minut gorąco polecam obejrzeć cały

Moze Cie tez zainteresowac
aran z lotu ptaka wisząca kładka ogródek Glenveagh

6 thoughts on “50 osób i 1 pytanie – Galway

  1. Widziałem ten filmik już kiedyś przy okazji oglądania różnych prób tego ciekawego projektu i przyznaję, że wersja z Galway podobała mi się najbardziej.

  2. Całkiem sierdcoszczipatiel’naja idea, jak powiedziałby jeden mój rosyjski kolega 🙂

    Fajne, puściłem dalej po znajomych i większości się spodobało.

  3. Hej!

    Również widziałem ten filmik na stronce galway.pl i też mi się spodobał. Wydaje się taki prosty ale robi wrażenie. Nakręcił to Polak zdaje się. Popieram takiego typu inicjatywy 🙂

    pozdro!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.