Wieczne miasto Rzym

Wspomniałam już w moim poprzednim wpisie, że wyjazd do Rzymu nie był zorganizowany z zamiarem intensywnego zwiedzania. To był bardziej wyjazd dokądkolwiek, a że to dokądkolwiek okazało się być Rzymem, to to tylko taki dodatkowy bonus. Dlatego, nie będę się rozpisywać o Rzymie a jedynie wrzucą trochę zdjęć. Moje zdjęciowe migawki z Rzymu podzieliłam na cztery części. Poniżej “off zdjęcia” zabytków. Pięknych zdjęć Rzymu jak i opisów każdego miejsca jest od groma i trochę w necie, moje poniżej to są takie “off zdjęcia” ..

1. Koloseum. Szybko się przed nami pojawiło – wprost niespodziewanie. Wokół tłumy ludzi, wewnątrz kolejne tłumy ludzi. Do tego naganiacze w stylu: kup torebkę, kup kapelusz, zrób sobie zdjęcie z legionistami, kup u nas bilet z przewodnikiem (argumentacja – kilka euro więcej niż bez przewodnika ale nie musisz stać w 1h kolejce po zwykły bilet, w rzeczywistości w kolejce czeka się 10 minut).

2. Kolejne zdjęcia to kilka czcigodnych łupków. (tyle się już tego w życiu naoglądałam, że nie potrafię już inaczej, tylko jak prosty wieśniak określam je mianem łupków. I tak już pozostanie). Łupki tuż przy Koloseum i zwą się… Forum Romanum

3. Panteon na zewnątrz i wewnątrz. (tłum ludzi tu i tu wielki)

4. Watykan

5. Fontana di Trevi. Legenda miejska powiada, że ten kto wrzuci monetę do fontanny to wróci do Rzymu. Dziennie turyści wrzucają 3 tysiące euro..

6. Bazylika Santa Maria Maggiore

7. Most Vittorio Emanuele II oraz Bazylika św. Piotra

8. Wysepka Tiberina, na którą pod postacią węża przybył bóg medycyny, Eskulap, w czasach Wielkiej Zarazy aby leczyć Rzymian. Pozostałości średniowiecznego mostu Ponte Rotto.

9. Piazza Navona pełna restauracji i artystów

10. Schody Hiszpańskie

11. Czcigodne łupki numer dwa. Świątynia Appolo i Teatr Marcellusa.

12. Kolumna oraz Hale Trajana

13. Pomnik poświęcony pierwszemu królowi zjednoczonych Włoch. Budowę pomnika zakończono w 1935 roku za czasów faszystowskich, co wyjaśniałoby styl i rozmach. Pomnik widoczny z każdego niemal miejsca w Rzymie był dla nas wskazówką gdzie jesteśmy i punktem odniesienia. Na własne potrzeby nazwałyśmy go “III rzesza” …. tak jakoś wyszło. Ale warto wjechać na sam szczyt III rzeszy, tfu, tego pomnika. Znajduje się tam taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Rzymu.

Moze Cie tez zainteresowac
Doglio Tymczasem w Limerick Kąpiel bez ubranek

17 thoughts on “Wieczne miasto Rzym

    • absolutnie nie, zwykły mały hotel, nic szczególnego – obszar recepcji może wygląda zbyt okazale co do reszty pokoi. Cena zależy od tego na jakie daty bookujesz, to jest zmienne, sprawdź wiec najlepiej na ich stornie. Gdziekolwiek zdecydujesz się zatrzymać, rezerwuj jak najszybciej. W Rzymie zawsze jest dużo turystów i co lepsze miejscówki szybko schodzą..
      Najlepiej szukaj noclegów na booking.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.