Kilruddery House and Gardens czyli znów hrabstwo Wicklow

Hrabstwo Wicklow jest nazywane ogrodem Irlandii. Lasy, parki, zamki, klasztory, góry, jeziora.. można tak wymieniać bez końca. Na szczęście Dublińczykom (i mnie) Wicklow graniczy z Dublinem, dzięki czemu czasem wystarczy pól godziny w samochodzie by zapomnieć o stolicy i przenieść sie na irlandzka wieś.

Miejsca warte odwiedzenia w hrabstwie Wicklow, o których już kiedyś pisałam to:

Powerscourt Estate

Jezioro Guinnessa

klasztor Glendalough

miasteczko Wicklow

miasteczko Bray

ogrody Mount Usher

gora Sugar Loaf

Warto również odwiedzić Kilruddery House and Gardens. Kilruddery House położone jest kilka kilometrów za Bray i jest takim jakby kulturowym centrum Bray. Kilruderry House robi wrażenie, jest naprawdę ładny, dość duży i położony w pięknym otoczeniu. Nie cieszy sie taka popularnością jak Powerscourt Estate, ale to mu tylko wychodzi na dobre. W sezonie natknąć sie można na kilkanaście osób spacerujących po ogrodach wiec nie są to tłumy wycieczek autokarowych w stylu “Irlandia w 2,5 dnia”. Kilruderry żyje sobie spokojnie swoim tempem. Organizowane są koncerty muzyki poważnej, występy teatralne, ale tez rożne atrakcje dla dzieci jak piknik z misiami czy spacery w poszukiwaniu motyli. Oprócz tego raz na jakiś czas oragnizowany jest Farm Market, z pysznymi serami, pasztetami. pieczywem itp. Ostatnio chleb, ktory tam kupilam o nazwie “polski” smakowal prawie jak chleb w domu rodzinnym.

Czar Kilruddery dostrzegł tez przemysł filmowy, miedzy innymi tam, kręcono serial Camelot czy The Tudors oraz kilka innych.

6 thoughts on “Kilruddery House and Gardens czyli znów hrabstwo Wicklow

  1. Trzeba to w końcu napisać…
    Kolejny raz na Twojego bloga, żeby zmależć miejsce na weekendową wycieczkę. Dzisiaj Kilruddery, ale “polskiego” chleba nie było, wiec kupilismy inny. Hamburger cudo 🙂
    Dzieki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.