Taghadoe – kolejna perełka

Gdziekolwiek w Irlandii nie znaleźlibyśmy się, zawsze natrafimy na jakąś atrakcję w promieniu 10 km Może to być malowniczy krajobraz, zamek, ruiny opactwa, dolmen, fort, święta studnia, stary cmentarz i tak dalej. Już dawno przestałam się dziwić znajdując, różne perełki o których nie ma nic w przewodnikach czy nie są zaznaczone na mapie. Jedną z takich perełek okazała się wioseczka Taghadoe.

Ruiny opactwa, stojące w otoczeniu starego cmentarza i w sąsiedztwie okrągłej wieży widoczne są ze sporej odległości więc nie sposób ich przeoczyć.

Taghadoe Taghadoe (1) Taghadoe (2) Taghadoe (3) Taghadoe (4) Taghadoe (5)

Po wyjściu z samochodu od razu czujemy, że jesteśmy na wsi. Dla osób które mają katar i nie wyczuwają tej oczywistej oczywistości, podpowiedzią może być poniższy znak.

uwaga, krowy przechodza

Bezdeszczowy, słoneczny i całkiem jak na luty ciepły dzień..czego można chcieć więcej? No może takich widoków oraz ciut przyjemniejzych zapachów.

O historii miejsca można przeczytać  tutaj

26 thoughts on “Taghadoe – kolejna perełka

 1. …oj Kasiu, jak ja Ci zazdroszczę;-) A ta trawa…aż się prosi by poleżeć i w to niebo pokukać;-) A zapach…toż to samo zdrowie;-)

   • trutututu…tubylec powiada, że sądzi iż wymawia się niemal tak jak się pisze “Tag-ha-do”
    Jeśli nawet, to “h” będzie delikatne w wymowie, w tym języku nie wymawia się twardo “g” a potem “h” tak jak potrafiłby wymówić Polak

 2. Uwielbiam Irlandię:) i faktycznie – dla turystów wszędzie się coś znajdzie. choćby nawet czynne ciągle kamienne kościoły w każdym miasteczku. ehh… a co do zapachów, to mój nauczyciel biologii w podstawówce powiedział kiedyś w podobnych okolicznościach przyrody: “nie narzekać, tak pachnie życie”:)

  • dość sporo ilość kamiennych kościołów to nie jest jakiś “stary zabytek” – kamień był (i zresztą nadal jest) najtańszym budulcem. Miło słyszeć, że uwielbiasz Irlandię. Zauważyłam, że ludzie albo ją uwielbiają albo nienawidzą…jakoś rzadko tak jest coś pośrodku 🙂

 3. Kasiu,
  A nie myślałaś, aby samej stworzyć taki przewodnik po miejscach, o których nie pisze się w innych przewodnikach?
  I ach zielona trawa!!!!!:)))
  PozdrawiaM

 4. O masz! Żeby tak na wyciągnięcie ręki takie cuda były! A może byś jeszcze jakomś mapkę tu zarządziła i byś pokazywała, gdzie te zdjęcia robiłaś. no bo jak już się w końcu do Irlandii wybiorę to mapa byłaby jak znalazł. No śliczne to jest!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.