Wielkanoc w Irlandii

Krótko o Świętach Wielkanocnych po irlandzku (a też trochę po włosku) pisałam w zeszłym roku tu (click)

Cóż jeszcze dodać…dla większości Irlandczyków Wielkanoc to po prostu dni wolne od pracy. Gdyby pubów nie zamykano w Wielki Piątek to pewnie by i w ten dzień się tam spotykali. Z okazji Bożego Narodzenia, sklepy zalane są kartkami okolicznościowymi. Wybór jest niesamowity, łącznie z tym, że jest masa spersonalizowanych kartek, czyli takich na których pierwszej stronie jest dedykacja typu:  “dla dziadka z okazji świat” ale też “dla dziewczyny mojego syna z okazji świąt”. Z okazji świąt wielkanocnych ciężko kupić jakiekolwiek kartki okolicznościowe, o spersonalizowanych już nawet nie marzę.

Za to dla dzieci wszędzie organizowane są “easter egg hunt” czyli poszukiwanie czekoladowych jajek. Zazwyczaj są to płatne imprezy, dzieci dostają jakieś wskazówki (chociaż bywają też gonitwy za porozrzucanymi jajkami na otwartej przestrzeni jak na filmiku poniżej) i ruszają w poszukiwanie czekolady.

Spokojnych i dobrych świąt państwu życzę.Kids-Hunting-for-Easter-Eggs

Moze Cie tez zainteresowac
Pralnie sióstr Magdalenek Pidżama girl Pipe Band Contest

15 thoughts on “Wielkanoc w Irlandii

  1. szkoda, że w Polsce nie ma takiej tradycji szukania jajaek, no ale za to mamy Śmingusa 😉 chociaz w tym roku chyba będziemy się sypać sniegiem, a nie lać wodą…

    Wesołych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.