Love/Hate

Od czasu do czasu polecam państwu jakiś film irlandzki. Dziś dla odmiany chciałabym części z państwa polecić serial. Czemu tylko części? Bo pewnie nie jest to serial dla każdego, ale o tym za chwilę.

O serialu słyszałam już wielokrotnie. Dużo osób zachęcało mnie do jego obejrzenia ale ja jakoś byłam oporna. Ponieważ wszystkie moje seriale (wszystkie dwa czy trzy), które oglądam pokończyły się w maju, postanowiłam dać szanse temu polecanemu, irlandzkiemu.

Love/Hate, bo o nim mowa, pokazuje dublińskie środowisko gangów zajmujących się w szczególności handlem narkotykami. Serial jest bardzo realistyczny dzięki znakomitej grze aktorów łącznie z rolami kobiecymi, gdzie kobiety nie są tylko ładnymi dodatkami do mafiosów. Prawdziwy jest również dubliński akcent i slang. Realistyczna wydaje się wojna gangów i przemoc. Widzimy życie bogatych członków mafii wyższego szczebla oraz biedne dzielnice zamieszkałe przez żołnierzy najniższego szczebla. Te dzielnice istnieją naprawdę. Do tego w pewnym momencie wpleciona jest Północna Irlandia i IRA. A wszystko na dodatek okraszone dobrym irlandzkim poczuciem humoru.

Nie chciałabym żebyście państwo źle mnie zrozumieli, że zachwycam się krwią na ekranie. Ostrzegam państwa że w serialu dużo jest brutalnych scen przemocy i morderstw. Porachunki i wojny gangów są w Irlandii niestety na porządku dziennym, co jakiś czas słyszy się o kolejnej ofierze zabójstwa, czasem przypadkowej. Dzień po tym jak skończyłam oglądać ostatni odcinek taka wiadomość pojawiła się w mediach co dodało jeszcze więcej „wiarygodności” serialowi.

Serial wciąga na tyle ze zaczynamy czuć sympatie do niektórych członków gangów mimo ich brutalności  – ja w sumie do dwóch ale nie zdradzę ich imion żeby nie nastawiać tych z państwa którzy zdecydują się go obejrzeć.

Już nakręcono trzy serie serialu, następna czwarta na jesieni. Ci z państwa którzy zdecydujecie się obejrzeć możecie szybko nadrobić przed wrześniem. Sezony są krótkie od czterech do szczęściu odcinków. Ja oglądałam część na youtube a część na vimeo.

Love/Hate

12 thoughts on “Love/Hate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.