The Wild Atlantic Way – najdłuższa taka trasa na świecie

Ci z państwa, którzy zaglądacie na mojego Deszczowego facebooka, mogliście kiedyś już widzieć jeden z filmików jakie dziś chcę przedstawić.

W marcu tego roku zostanie oficjalnie otwarta najdłuższa turystyczna trasa  samochodowa w Irlandii – The Wild Atlantic Way. Jest ona też zarazem najdłuższą na świecie znakowaną trasą brzegową. Cała trasa liczy 2,500 kilometrów i prowadzi do 156 ciekawych miejsc. Oczywiście nie trzeba całej trasy przejechać ciągiem, można ją sobie podzielić na kilka odcinków. Wild Atlantic Way rozciąga się od półwyspu Inishowen w hrabstwie Donegal poprzez Connemarę, The Burren, Galway Bay, Kerry aż do miejscowości Kinsale w hrabstwie Cork. Planowane są też dodatkowe śród-trasy, które będę odbijać trochę od głównej The Wild Atlantic Way po to aby urozmaicić turystom podróż. Tak jakby taką trasę trzeba było jeszcze urozmaicać??? 🙂 Bardzo chciałabym ją kiedyś przejechać, z pewnością nie w te wakacje…ale kiedyś to zrobię. Przejazd tą trasą wyobrażam sobie jako niesamowity relaks i poczucie wolności. Jest ona pewnie tak piękna, że aż gardło ściska i powoduje, że nie można z zachwytu wymówić ani słowa. Zresztą spójrzcie sami..

 

Jednorazowy przejazd taką trasą to chyba jak taki film drogi..jechać w swoim tempie, zatrzymywać się tam gdzie się chce i na ile się chce. Zobaczyć wszystkie 156 rekomendowanych miejsc?? Delektować się lokalnymi specjałami i rozmawiać z tamtejszymi mieszkańcami. Popatrzcie jak to może wyglądać i kogo można spotkać w takiej podróży.

Tym z państwa, którzy właśnie zdecydowaliście, że najbliższe wakacje spędzicie jadąc The Wild Atlantic Way polecam jeszcze taką broszurę na temat trasy.

Oczywiście trasa została zaplanowana z myślą o zwiększeniu liczby turystów w tamtych rejonach. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest państwowo agencja promująca i wspierająca irlandzką turystykę –  Fáilte Ireland. Zorganizowała ona szereg spotkań dla lokalnych przedsiębiorców aby mogli dowiedzieć się jak ich lokalne biznesy mogą skorzystać na trasie i turystach, których ona zwabi w ich strony. Więcej na ten temat tutaj oraz na temat kulisów całego przedsięwzięcia tutaj. 

Do zobaczenia gdzieś w drodze? 

minaun-3

34 thoughts on “The Wild Atlantic Way – najdłuższa taka trasa na świecie

  1. No, bardzo dziękuję! Cały dzień pracy mam z głowy… Jak mam teraz się skupić na czymkolwiek? Jeszcze nie ma południa, a ja mam przed oczami wyłącznie Irlandię. Ale widzę, że dużo ciekawiej niż samochodem byłoby pokonać to wszystko rowerkiem… Jeszcze tylko przejdę na freeganizm i cena przestanie być barierą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.