Woodland Walk w Lucan

Weekendowy Irish Times ma zawsze w swoim dodatku jakąś trasę wspinaczkową lub spacerową. Każdego tygodnia skrzętnie wyrywam kartkę z trasą z nadzieją, że się kiedyś nią przejdę. Te trasy w pobliżu Dublina rzeczywiście mi się udaje przejść. Raz gazeta polecała trasę położoną w Lucan w parku St Catherine’s. Trasę zachwalano jako prowadzącą przez rzadko spotykany w Irlandii starodrzew (prawie jak puszcza panie!). Ale trochę w tym gorzkiej prawdy się kryje, kiedyś Irlandia bogata w lasy, dziś ich prawie wcale nie ma. Spacery po górach, torfowiskach, łąkach bardzo proszę…ale po lasach to już rarytas. I do tego lasach ze starymi drzewami…tyle szczęścia naraz. Trasa którą polecano to Woodland Walks i jest trasą pętlą.

woodland trail

Prowadzi ona najpierw do końca lasu wzdłuż rzeki Liffey, aby wrócić wąską ścieżką po krawędzi wzgórza . Na wąskiej górnej ścieżce jest zakaz jazdy na rowerze, co jest zresztą zrozumiałe bo ścieżka nie dość, że wąska to i jeszcze kręta, i gdyby rowerzysta wyjechał nagle zza zakrętu…a gdyby tędy przechodziła wasza matka…

woodland trail (1) woodland trail (2)

woodland trail (3) woodland trail (4) woodland trail (5)

woodland trail (6)

Trasa ma chyba około 5 km i widać że jest dość popularna wśród tambylców. Spotkaliśmy dużo osób biegających, spacerujących wyczynowo jak i relaksacyjnie z małymi dziećmi. A na koniec pojechaliśmy na lunch w Maynooth do knajki którą śmiało polecam… jedzenie pszepyszne a deser orgasmic 🙂

Zapomniałabym, knajpka nazywa się Avenue Cafe.

20 thoughts on “Woodland Walk w Lucan

  1. W tej Irlandii i Anglii, które kiedyś były jednym państwem wycieli lasy, by Robin Hood i jemu podobni nie mieli schronienia. Las Sherwood jest tylko wspomnieniem… niestety. Dobrze, ze w Polsce lasów mamy dostatek i wystarczy oddalić się kawałek za miasto, by nacieszyć się obecnością drzew.

  2. Wygląda przepięknie. Tu w Norwegii wszyscy biegają więc zakaz jazdy na rowerze raczej nie stanowi dla nikogo problemu zapewne jak i tam : ) Swietnie wybrać sie na taki spacer od czasu do czasu : )

  3. Niedawno wyczytałem, że zalesienie Polski jest o 10 procent większe niż w 1945r. Dla polepszenia statystyki prawdopodobnie policzono wszystkie tuje w ogródkach przydomowych, hahaha. Boże, jak ja bym chciał trafić kiedyś na prawdziwy las, a nie miejsce wyrębu drzewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.