Polacy w Irlandii, blog, sława.. :)

Ponad dwa miesiące temu otrzymałam maila o następującej treści:

Szanowna Pani,
przygotowujemy kilkunastoodcinkowy dokumentalny program dla grupy TVN mówiący o polskich emigrantach, przedstawionych w pozytywnym świetle. Szukamy ludzi którzy odnieśli sukces, osiągnęli spełnienie zawodowe i satysfakcję z życia zagranicą.  W każdym odcinku ( a ma ich być 10-13) chcemy pokazać jedną sylwetkę. Czy zgodziłaby się Pani na rozmowę ze mną? Może nasz projekt spodoba się Pani?
Dalej oczywiście był podpis i numer telefonu. Wyguglowałam, a jakże i okazało się, że ta osoba ma dość ciekawy i wszechstronny dorobek w branży filmowej z naciskiem na dokumentalną. Ja tam jednak rozgłosu nie potrzebuję, sami wiecie żem  skromna niesłychanie ale przede wszystkim cenię swoją prywatność. Pomyślałam jednak, że znam pewne dwie osoby, którym takie publicty się przyda bo prowadzą własną firmę i których wielką fanką jestem, więc je poleciłam. Jeśli coś z tego wyjdzie dam Wam znać.
Nie minęło dużo czasu a tym razem przyszedł mail z Polsatu:
Dzień dobry,znalazłam Pani bloga w necie i jestem zachwycona. A ponieważ szukam do polskiego programu (telewizja polsat play) Polaków, którzy mieszkają w Dublinie, postanowiłam napisać i zapytać, czy nie chciałaby pani wziąć udziału. Ekipa wybiera się tam 6,7,8 czerwca. Program ma lekką, fajną formułę. Podaję Pani link do jednego z ostatnich programów.
Dalej był link z hasłem i podpis. Obejrzałam 22 minutowy filmik o czwórce Polaków w Paryżu. Nie wiem czy to już było w telewizji czy dopiero będzie więc więcej nie zdradzam ale bardzo mi się podobało. Jak się domyślacie ponownie podziękowałam za takie miłe wyróżnienie i poleciałam kolejne cztery osoby, tym razem z Dublina. Jak coś z tego wyjdzie też dam Wam znać.
Ja tymczasem poczekam na propozycję z Hollywood. 🙂
walk-of-fame

61 thoughts on “Polacy w Irlandii, blog, sława.. :)

 1. No prosze ,Mikasiu nie pchasz sie by zostac “celebrytka”.A tu TV samo Cie mami bys nia zostala.Jescze kilka programow zostalo moze zaprosza.Ale masz racje czekaj na Hollywood i czerwony dywan .Trzeba sie cenic a co?Pozdrawiam serdecznie.

 2. Szanowna Pani,
  jestem reporterką Telewizji Trwam. Czytałam na Pani blogu, że czeka Pani na propozycję z Hollywood. Idealnie się składa! Nasz oddział w Chicago (to całkiem niedaleko Hollywood) przygotowuje kilkuodcinkową serię programów o polskiej emigracji, ukazanej w pozytywny sposób (a nie jak te żydomasony z TVN-u i Polsatu, tfu!). Oczywiście pozytywny wizerunek nie dotyczy: żydomasonerii, lewaków, wrogów Polski, wrogów Ojca Rydzyka, nieprzyjaciół Kościoła (pełna lista dostępna na Facebooku Ojca Rydzyka, w wpisie z dn. 16 marca 2012 roku, g. 14.25 GTM+2). Jeśli należy Pani do którejś z wymienionych grup, proszę zamknąć przeglądarkę (lub wyłączyć program pocztowy), wyłączyć komputer, wyrzucić go przez okno, po czym polać benzyną i podpalić. Jeśli nie, zapraszam najserdeczniej do dalszej lektury.
  Jak Pani z pewnością wie, Telewizja Trwam i Radio Maryja mają możliwość odbioru z każdego zakątka świata. Doszły nas słuchy, że w Irlandii Kościół nadal daje sobie radę z niewiernymi ateuszami, dlatego jesteśmy szczególnie zainteresowani emigracją w Irlandii. Jesteśmy do Pani dyspozycji w sprawie terminu, bowiem możemy wyczarterować własny samolot.

  Łączę najwyższe wyrazy szacunku (oczywiście jeśli nie należy Pani do żadnej z wymienionych przez o. Rydzyka haniebnych grup).

 3. Jakbyś chciała kogos polecić dla hollywood to nie ma sprawy 😛 Chyba zacznę szykowac kartkę na autografy, może Twój podpis będzie kiedyś wart miliony 😀 Naprawdę im się nie dziwię, bo blog jest świetny 😀

 4. Odpowiedzialna i przemyślana decyzja o rezygnacji z pięciu minut sławy.. to jest to! 🙂 Też ostatnio odmawiałam występu w śniadaniówce, dzięki twojej notce czuje się teraz mniej dziwna. Pozdrawiam i życzę telefonu z Hollywood!

 5. Czesc! Chciałabym się z Tobą skontaktować w zakresie możliwosc współpracy. Mogę prosić o email na który mogłabym Ci napisać? Z góry dziękuję bardzo i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.