Flavours of Fingal

Jednym z administracyjnych hrabstw Dublina i okolic jest hrabstwo Fingal (nie mylić z dzielnicą Finglas). Jest to geograficznie największe hrabstwo regionu dublińskiego i też dość ciekawe bo w swym zasięgu ma dość skrajne dzielnice: bogate i malownicze Howth czy Portmarnock jak też biedniejsze typu Ongar i słynące z gangu narkotykowego (tzw The Westies)  Blanchardstown, które podobno jako dzielnica nie jest takie niebezpieczne (ktoś wie coś więcej na ten temat?) no ale sławny gang ma.

Fingal położne wzdłuż linii brzegowej jest przepiękne. Plaże, o których nie raz pisałam, zamki czy ogrody. A także dobre restauracje oraz puby.

Kilka przykładów:

W roku 2012 w Newbridge House and Gardens po raz pierwszy odbyła się impreza pod nazwą “Flavours of Fingal” czyli Smaki Fingal.

Organizatorzy festiwalu promują go jako dzień pełen atrakcji dla rodzin, dobrego jedzenia oraz rolniczej tematyki. Impreza jest biletowana, ale ja się cieszyłam, że udało mi się kupić bilety po to by delektować się pysznym jedzeniem w różanym ogrodzie, który na co dzień jest zamknięty dla zwiedzających. Oraz jeszcze po to aby:

  • Podziwiać pokaz oraz wyścigi konne

flavour of finglas (2) flavour of finglas (3) flavour of finglas (5) flavour of finglas (7)

  • Rzucić okiem na medalowe krowy

flavour of finglas (12)

  • oraz owce

flavour of finglas (13)

  • a także traktory

flavour of finglas (11) flavour of finglas (10)

W swoim pierwszym roku istnienia impreza odbywała się w lipcu. W drugim roku w połowie września ale nie udało mi się na niej być. Może uda mi się wybrać się w tym roku na trzecią – odbywa się 28-29 czerwca.  Do zobaczenia? 🙂

8 thoughts on “Flavours of Fingal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.