Dlaczego cieszymy się, że jest już marzec?

Ja się bardzo cieszę, że już miłościwie nam panuje marzec, a Wy? Jeśli nie jesteście przekonani, może tych kilka powodów pomoże Wam nieco przychylniej spojrzeć na ten miesiąc. 

1 marca to pierwszy dzień wiosny!

Robię zamieszanie? Jeśli myślicie, że w Irlandii pierwszy dzień wiosny przypada 1 lutego to kierujecie się kalendarzem staroceltykim lub pogański. Celtowi zaczynali kolejny rok w listopadzie, to i mieli prawo przyśpieszyć wiosnę. W dzisiejszych czasach, dzień 1 marca powinno uważać się za początek wiosny w Irlandii. Ci z Was co trzymacie się astronomicznego kalendarza uczonego w Polsce i tak będziecie czekać do 21 marca. Nie ma co zachodzić w głowę, którą datę wybrać, tylko może należy cieszyć się z wiosny trzy razy, przy czym dwa razy w marcu!!!

spring-in-ireland-images-stephens-green

17 marca – Dzień Świętego Patryka

W marcu jest bardzo irlandzkie święto, na dodatek obchodzone na całym świecie. W Irlandii mamy ten dzień wolny od pracy, w tym roku przypada on w piątek więc dostaje nam się w prezencie dłuuugi weekend! Kolejny, bardzo dobry powód do radości. 

saint-patricks-day

Grand stretch in the evening

Dzień staje się coraz dłuższy i mamy przysłowiowy “grand stretch in the evening”. Koniec ciemnych wieczorów i poranków. Ponadto, 26 marca w nocy zmieniamy czas i zyskujemy dodatkową godzinę słońca!

50942716

 

Robi się żółto od żonkili oraz kolorowo od różnych odmian tulipanów.

gallery-1487855604-close-up-of-daffodils-growing-in-the-garden-at-wimpole-estate-cambridgeshire-cnational-trust-images-justin-minns

Lżejszy wiatr i lepsza pogoda

W marcu wciąż zakładamy kurtkę, ale taką coraz bardziej lekką i nie chodzimy zmoknięci, przewiani lub wywiani z powodu kolejnego sztormu o imieniu Doris czy Ewan.

0001001

Można się wybrać na dłuższą wyprawę w góry czy do lasu!

Luggala, Wicklow (23)

March Hare oraz Mad Hatter

I najważniejsze: Mad Hatter przyjaźnił się z March Hare co zresztą do dziś się objawia dzięki powiedzeniu”Mad as a March hare”. (nie oczekuję, że każdy to zrozumie, ale może postara się zrozumieć mnie, że ja tak to rozumie, hehehe)

Czy marzec daje Ci jeszcze inne powody do radości ?

141

12 thoughts on “Dlaczego cieszymy się, że jest już marzec?

  1. W podreczniku szkolnym mojego syna, podzial na 4 sezony w roku: wiosna zaczynala sie od.. 1 lutego 🙂
    Czyli luty/marzec/kwiecien to wiosna, maj/czerwiec/lipiec- lato itp.
    I jak tu zyc,skoro w duszy cos innego gra ? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.